Veilingnr.: 2285 Aziatische/ Chinese gemberpot

Winnend Bod: 23,00

Aziatische/Chinese gemberpotten werden vaak als verpakkingsmateriaal gebruikt. In de 18e en 19e eeuw waren ze vaak ook prachtig (hand)beschilderd. Omdat het verpakkingsmateriaal betrof zijn de potten niet allerhardst afgebakken. Meest voorkomend ‘defect’ is de ontbrekende deksel, doordat die vaak ook van natuurlijk gevlochten materiaal was gemaakt. Voor de waarde hoeft dit geen bezwaar te zijn. Een pot van Chinees porselein met hoogwaardige beschildering kost meer dan honderd euro tot een paar honderd euro. Een mooie oude pot zoals weergegeven loopt tegen de honderd euro.

Hoogste bieder is: J.A.v.G.